Oporavak, odnosno reidustrijalizacija cilj je CROBOHUB++, jednog od četiri Europska digitalna inovacijska centra (EDIH), koliko ih je osnovano u Hrvatskoj. To planiraju postići, objasnio je Nedjeljko Perić, profesor emeritus s FER-a te savjetnik na projektu CROBOHUB++, tako što će omogućiti primjenu novih tehnologija u industriji i javnoj upravi.
U konačnici, Europska je unija krenula u osnivanje EDIH-a, kako bi putem njih osigurala mehanizme za provedbu digitalizacije i digitalne transformacije gospodarstva i društva, povezujući znanost, industriju i javnu upravu, rekao je Perić na javnom predstavljanju CROBOHUB++ održanom na FER-u.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu