Nova Luka Beograd gradit će se kroz javno-privatno partnerstvo, najavio je ministar graditeljstva, prometa i infrastrukture Goran Vesić. On je istaknuo da je određena lokacija za izgradnju nove Luke Beograd, koja će se nalaziti na lijevoj obali Dunava, “malo iznad Pupinovog mosta”.
Podsjetimo, ova lokacija je i prije bila u opticaju, uz Luku Pančevo i lokaciju u Krnjači. Međutim, prema urbanističkom projektu koji je objavljen sredinom prošle godine, predviđeno je da se nalazi na lijevoj obali Dunava, na riječnom kilometru km 1161+800, nizvodno od postojeće Luke Beograd i Pančevačkom mostu, točnije u Krnjači.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu