Predsjednik Svjetske banke David Malpass odstupit će s dužnosti do kraja lipnja, gotovo godinu dana prije isteka mandata zbog žestokih kritika zbog mlakog odgovora na klimatske promjene pod njegovim vodstvom, piše FT.
Banka je u srijedu objavila da je Malpass, kadar bivšeg američkog predsjednika Donalda Trumpa (inače poricatelja klimatskih promjena), obavijestio je upravni odbor o odluci da odstupi nakon četiri godine “kako bi nastavio s novim izazovima”.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu