Nekoliko tisuća tvrtki u Sjevernoj Makedoniji morat će platiti jednokratni porez na ekstra dobit za 2022. godinu, piše internetski portal Deutsche Welle.
Osim banaka i trgovačkih društava, kriznim porezom od 30 posto bit će obuhvaćene i veće tvrtke koje su ostvarile dobit veću od 10 milijuna eura. Prema riječima potpredsjednika vlade zaduženog za ekonomska pitanja Fatmira Biticija, simulacije u nekim velikim tvrtkama pokazale su da ovaj porez neće puno utjecati na njihovo poslovanje i dobit.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu