Bosna i Hercegovina suočava se s mogućom blokadom državnog proračuna. To se može dogoditi ako se do kraja rujna ne usvoji proračun za 2021. godinu o čemu se suglasnost u državnom parlamentu nije mogla postići tijekom cijele ove godine, javlja Radio Slobodna Europa.
Od siječnja država je na privremenom financiranju, što može trajati do kraja ovog mjeseca. Situaciju dodatno komplicira to što zastupnici iz Republike Srpske bojkotiraju državne institucije, protiveći se time zabrani negiranja genocida u BiH, a ne popuštaju niti kada je riječ o proračunu, zbog čega bi bez plaća mogli ostati državni službenici.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu