S redanjem novih ‘lockdowna’ diljem Europe zbog straha od mutiranog soja koronavirusa prognozirani oporavak dolazi u pitanje, a njim i problematika pitanja zaustavljenih otplata kredita. Fleksibilna europska pravila oko tretmana moratorija za banke istječu 31. ožujka, za nešto tek više od dva mjeseca, a gotovo je izgledno da će se tražiti novo rješenje.
Udar pandemije na gospodarstvo, rast nezaposlenosti i tvrtke u problemima prelili su se i na banke. One su u 2021. ušle s više od 23.000 novih zahtjeva ‘teškim’ 30,7 milijardi kuna za moratorijima, kreditima za likvidnost i reprogram.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu