Tržište osiguranja filigranski je lakmus gospodarstva pa se u svakoj krizi redovno premije pretvaraju u trošak na kojem se prvo štedi. U tim okolnostima zaračunatih 7,25 milijardi kuna premije do kraja kolovoza, tek dva posto manje nego lani, pokazatelj je otpornosti te grane u korona krizi i potresa. Izostanu li veći poremećaji do kraja godine očekivanja su da bi razine bruto premije mogle dosegnuti razine iz prošle godine, oko deset milijardi kuna.
“Osiguratelji su vrlo dobro savladali situaciju s korona lockdownom i potresom. Stavljen je naglasak na digitalizaciju, štete se rješavaju na daljinu, a ovisno o pojedinačnim planovima i budućim kretanjima u ekonomiji, bruto premija bi se mogla približiti razinama iz 2019.”, kaže direktor Hrvatskog ureda za osiguranje (HUO) Hrvoje Pauković. .
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu