Državni inspektorat izvijestio je u četvrtak da će se od 28. kolovoza provoditi nadzori prakse trgovaca pri posebnim oblicima prodaje vezanim za početak nove školske godine.
“Obzirom na to kako nastavna školska godina 2020./2021. započinje 7. rujna i trgovci značajno oglašavaju posebne oblike prodaje naziva “Sretna nova školska godina”, “Back to school” i slično, tržišna inspekcija Državnog inspektorata provodit će ciljane inspekcijske nadzore poslovne prakse trgovaca radi utvrđivanja ima li u takvoj prodaji elemenata nepoštene poslovne prakse te isticanja cijena proizvoda”, stoji u priopćenju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu