Sindikati javnih i državnih službi odbili su u srijedu Vladin prijedlog suspenzije rasta plaća, nazivajući to štetnim i sramotnim, dok je resorni ministar poručio da Vlada ne predlaže smanjenje plaća već da se zbog neizvjesne ekonomske situacije odustane od dogovorenog rasta plaća.
Predstavnici sindikata javnih službi poručili su nakon sastanka u Ministarstvu rada i mirovinskog sustava da neće pristati na smanjenje prava zaposlenih u javnim službama, upozoravajući na štetne posljedice ustraje li Vlada u toj namjeri.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Ne treba rezati plaće i prava. Odmah otpustiti 10%, a za mjesec dana još 10%.
Sramota. Vecina drzavnih službenicka apsolutno NIŠTA ne radi 2 mjeseca. Pa kako ih ne peče savjest. Kako im nije neugodno otići u trgovinu potrošiti novce kohejisu zaradili i u oci gledat postene ljude koji rade i zarađuji manje od njih. Fuj kad i bjwda. Ucitelji, sudovi, zdravstvo nitko ne radi.
Uključite se u raspravu