Nevladina udruga Crnogorske turističke agencije upozorila je na procvat sive ekonomije u izletničkom turizmu nakon stupanja na snagu novog Zakona o turizmu i ugostiteljstvu.
"Zbog novih čudnih uvjeta za dobivanje licencije za rad turističkih agencija mnogi su odlučili raditi bez nje, a budući da inspekcija nije sposobna onemogućiti nelegalan rad, sljedeće godine može se očekivati da se još jedan broj poduzetnika iz legalnog rada prebaci u nelegalan", priopćili su iz udruge.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu