Prema podacima Vijeća ministara BiH izvoz organske prizvodnje u BiH se u protekloj godini udvostručio, navodi portal Klix.ba. Zakon o organskoj proizvodnji u Republici Srpskoj donesen je 2010. godine, a tek prošle godine i u Federaciji BiH.
Sejad Herceg, iz Saveza udruženja organskih proizvođača FBiH, kaže kako je zakonom u potpunosti regulirano to područje, ali je potrebno uspostaviti i još jedan oblik nadzora na tržištu kako bi se učinkovitije pronalazili oni koji pod oznakom organskih proizvoda promoviraju one koji to nisu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu