Tri člana bivše Uprave Agrokora – Ivica i Ante Todorić te Ivan Crnjac – desetak dana prije aktiviranja lex Agrokora potpisali su anekse ugovorima o radu koji bi kompaniji potencijalno mogli nanijeti veliku materijalnu štetu. Izvanredni povjerenik Ante Ramljak stoga je Trgovačkom sudu u Zagrebu podnio tužbene zahtjeve za pobijanje aneksa, priopćili su u utorak iz Agrokora. Kako objašnjavaju, tim je aneksom ugovoreno da će Agrokor snositi svu štetu koja bi bivšim članovima Uprave mogla nastati “zbog eventualnih sudskih, upravnih, arbitražnih i drugih postupaka zbog radnji i/ili propuštanja koje su kao menadžeri činili u svojstvu članova Uprave”.
Uz to, prema spornom aneksu, Agrokor bi snosio i sve troškove njihova zastupanja, od odvjetnika i pravne zaštite te stručnih savjetnika, do putnih i drugih troškova sve dok se pravomoćnom odlukom ne utvrdi da su postupali protivno obvezi o načinu vođenja poslova. Osim te trojke, niti jedan drugi član Uprave niti NO-a Agrokora u trenutku otvaranja postupka izvanredne uprave nije imao važeći aneks opisanog sadržaja.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Naš put da šutimo, radimo i opet šutimo se pokazao kao pravi put. To je moj moto i u životu. Treba puno raditi i ne treba se baviti glupostima, pričama koje kolaju okolo. Bog te na kraju nagradi za tvoj rad. To je jedini ispravan put
Uključite se u raspravu