Uz optužbu za gospodarski kriminal u Jadranskoj banci uhićeni su jučer njezini bivši menadžeri: u Šibeniku bivši predsjednik uprave Ivo Šinko, njegova tadašnja zamjenica Marija Trlaja i član uprave Mirko Goreta, a u Čakovcu Nikola Žnidarić, vlasnik tvrtke Žnidarić konzalting, koji banci navodno nije vraćao 40 milijuna kuna kredita. Konkretne optužbe još se ne iznose, no slučaj se dovodi u vezu s problemima TLM-a.
Načelnik Policijske uprave šibensko-kninske još je prije mjeseca dana u razgovoru za portal ŠibenikIN najavio kaznene prijave protiv više osoba koje će biti osumnjičene za milijunske malverzacije u ključnim šibenskim poduzećima. Premda ih nije izrijekom naveo, grad je brujao da su posrijedi upravo Jadranska banka, TLM i NCP – Remontno brodogradilište Šibenik te da policija i DORH istražuju kriminal koji je skoro doveo do gašenja TLM-a, ali i Jadranske banke kod koje se godinama zaduživao i NCP. Nad bankom je provedena sanacija i upravo se prodaje, a nekoliko godina prije otvaranja postupka, supervizija je pokušavala natjerati vlasnike na dokapitalizaciju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu