Oslanjajući se na alokaciju 35 milijuna kuna odobrenih iz EU fondova kroz Instrument teritorijalnih ulaganja (ITU), koja su za Zadar i još šest hrvatskih gradova dodijeljena krajem 2016., tvrtka Inovativni Zadar planira osuvremeniti postojeću poduzetničku infrastrukturu. Kako su najavili, pred njima je realizacija projekata urbanog razvoja koji uključuju i dodatno unaprjeđenje poduzetničkih potpornih institucija, poduzetničkog inkubatora, razvojne agencije i novog coworking prostora, ali i gradnju novog specijaliziranog inkubatora za uslužne djelatnosti visoke dodane vrijednosti.
6 milijuna
kuna procijenjena je vrijednost obnove starog inkubatora
Stalna potražnja
"Stalna potražnja za subvencioniranim poslovnim prostorima te pratećim potpornim uslugama za male poduzetnike, s jedne strane, te već spomenuta sredstva ITU mehanizma koja se, između ostalog, mogu koristiti i za ovu namjenu, nameću izgradnju još jednog objekta inkubatora kao logičan pravac razvoja poduzetničke infrastrukture i pratećih usluga u Zadru", za pojasnila voditeljica sektora za razvoj poduzetničke infrastrukture Inovativnog Zadra Ana Odvitović. Uz to, kaže, treba osigurati fleksibilnost prostornih jedinica, omogućiti veću interakciju korisnika, staviti na raspolaganje brzu i stabilnu ICT i mrežnu infrastrukturu te pružiti platformu za razvoj novih usluga. Inovativni Zadar tvrtka je koju je grad osnovao 2003. pod nazivom Poduzetnički inkubator Zadar i koja je s radom započela 2007., nakon dovršetka zgrade površine od 1200 kvadrata.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu