Porezna reforma bila je glavna tema panela održanog pod nazivom Gradovi – prijatelji poduzetništva. "Koprivnica će podnijeti poreznu reformu, ali je pitanje što će biti s drugim gradovima i općinama koje nisu u tako dobrom položaju. Čini mi se da je porezna reforma samo put da se neki od njih sami ugase, bez donošenja ikakve političke odluke", rekao je gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić.
"Puno se vremena gubi jer do krajnosti istjerujemo na čistac krive stvari, stalno smo sumnjičavi prema investitorima. Na žalost DUUDI je, iako se trudi, vrlo spor", rekao je Jakšić.Podsjetio je da u ekonomskoj teoriji nije dokazano da će manji porez donijeti veći ekonomski rast, te da je Hrvatska nakon Grčke druga zemlja EU po centralizaciji. "Gradonačelnik nije šerif, štoviše on ima više odgovornosti nego ministar jer skrbi od dječjih vrtića pa naviše. Uz tolike troškove, za razvoj poduzetništva ostaje maksimalno dva do tri posto gradskog proračuna", rekao je Jakšić, te dodao da je za Koprivnicu problem što nema brzu cesti i drugi kolosijek pruge.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uopće nije važno o čemu su oficijelno razgovarali gradonačelnici na ovom samitu „ Gradovi – prijatelji poduzetništva“. Važnije je ono o čemu su šutjeli, ono što su sakrivali ili ono o čemu među njima postoji tihi konsenzus!
Koncept IMT- popularno nazvanog „ima li mene tu“! To je ono o čemu su šutjeli a o čemu svakodnevno razmišljaju! U svojoj poslovnoj praksi nisam susreo gradonačelnika koji nije priklonjen konceptu IMT!
Kada bi postojala kod nas ozbiljna industrijska sociologija i bila istraživački usmjerena a za predmet istraživanja uzela upravo temu : Gradonačelnici- prijatelji poduzetništva, mislim da bi došla upravo do otkrića koncepta IMT koji egzistira u glavi i ponašanju svakog gradonačelnika!!!
Uključite se u raspravu