Wu Guo Ying, predsjednik uprave i vlasnik kineskog Sino Ga Group, za koji će slovenska tvornica zrakoplova Pipistrel iz Ajdovščine u sedam godina izrađivati 500 ultralakih letjelica godišnje, objasnio je u intervjuu Financama, nakon potpisivanja ugovora u Rigi, da je u partnerstvo sa Slovencima ušao jer je procijenio da su najbolji brend na tržištu.
Odgovarajući na pitanja zajedno sa šefom Pipistrela Ivom Boscarolom, istaknuo je da se tvrtkom odlično upravlja i da su tamošnji inženjeri i radnici kvalitetni i da vladaju specifičnim znanjima. "Moja grupa bavi se proizvodnjom specijalnih vozila za vojsku i policiju, nekretninama, veleprodajom hrane, prijevozom robe, turizmom, rudarstvom, a sad ulazim i u zračni promet, malim zrakoplovima koji su tržišno u Kini u povojima pa i Vlada podupire taj sektor", kaže Ying, čija grupa ima 600 zaposlenih i prihod od 85 milijuna eura.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu