Tehnička je Vlada u srijedu je donijela odluku o davanju državnog jamstva od 22,9 milijuna eura tvrtki Hrvatska brodogradnja Trogir u vlasništvu Brodotrogira, kao i uredbu o korištenju novčanih sredstava koja se vode na posebnom računu suda.
Državno jamstvo se izdaje u korist Hrvatske banke za obnovu i razvitak ili drugih poslovnih banaka u zemlji ili inozemstvu za izdavanje izravnih ili neizravnih bankarskih garancija za povrat avansa kupcu Arctech Helsinki Shipyard OY, za gradnju prednjeg dijela tankera za prijevoz sirove nafte i kondenzata, u iznosu od 22,9 milijuna eura uvećano za troškove, naknade i kamate. Kako se pojašnjava u odluci, Brodotrogir svoj zahtjev temelji na programu restrukturiranja te ugovoru o prodaji i prijenosu dionica.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu