Tvrtka Decospan Mato Furnir iz Oprisavaca kod Slavonskog Broda najveći je europski proizvođač spojenog furnira i furniranih ploča. Za samo osam godina prihodi su im više nego udvostručeni. Prošlu su godinu završili sa 118 milijuna kuna prihoda. Proizveli su 8,7 milijuna četvornih metara spojenog furnira, koji izvoze u petnaestak zemalja Europske unije, Kanadu i BiH. O kvalitetnom radu svjedoči i činjenica da su u posljednje tri godine u konkurenciji tisuću tvrtki osvojili dva druga i jedno treće mjesto za Fininunagradu “Zlatna bilanca” u kategoriji najuspješnijih poduzetnika u prerađivačkoj industriji, dok im je Županijska gospodarska komora dodijelila plaketu “Zlatna kuna” u kategoriji srednjih poduzeća, piše Večernji list.
'Zlatna bilanca ne dodjeljuje se tvrtkama koji imaju najveće ukupne prihode, nego onim najprofitabilnijim i najučinkovitijim, koje na najbolji način koriste svoje resurse i kapacitete. Mislim da je to dobar pokazatelj da smo uspjeli optimalno iskoristiti sve svoje mogućnosti u pogledu sirovina i produktivnosti, uzdignuši se na razinu koja jamči konkurentnost našeg proizvoda na tržištu', zadovoljan je direktor Mato Vladić.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu