Na Medicinskom fakultetu u Rijeci predstavljen je AnatoMRI, inovativan i potpuno nov pristup i način učenja iz kolegija anatomije. Riječ je o potpuno novoj tehnologiji, točnije primjene digitalizacije u sinergiji s 3D tiskom, u svrhu novog načina učenja anatomije skeleta.
Tako će studenti riječkog Medicinskog fakulteta anatomiju moći učiti putem najsuvremenije tehnologije, a zahvaljujući ovoj tehnologiji dolazi do promjene paradigme učenja ovog, za buduće medicinare temeljnog i jednog od najkompleksnijih kolegija. "Naša je vizija zacrtana u strategiji prema kojoj osuvremenjujemo nastavu i metode učenja kako bi našim studentima mogli pružiti još kvalitetniju edukaciju i ujedno ih podučiti primjeni znanja. Svi trebamo pokrenuti resurse i inovativni duh, čemu u prilog govori i činjenica da imamo daleko manji broj prijavljenih patenata nego što je to slučaj u razvijenim zemljama i to moramo početi mijenjati.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Poštovani,
ukoliko se radi o mobitelu sa RTG aplikacijom, takva aplikacija prodavala se preko televizije u Kutini prije 15-tak godina. Dakle, takva licenca već postoji.
Ukoliko se ne radi o mobitelu s RTG aplikacijom, ispričavam se.
(Razvili aplikaciju koja studentima omogućuje da mobitelom ‘skeniraju’ 3D kosti i tako jednostavnije uče o ljudskom skeletu)
Pozdrav,
Suzana
Uključite se u raspravu