Pismo britanskog premijera Davida Camerona upućeno Bruxellesu prije tri godine baca drugačije svjetlo na njegove tvrdnje kako nema nikakve veze s offshore tvrtkama.
Tamošnji su mediji otkrili kako je Cameron osobno intervenirao u studenom 2013. kod tadašnjeg predsjednika Europskog vijeća Hermana van Rompuya zatraživši da se europska inicijativa o otkrivanju identiteta vlasnika offshore tvrtki ne odnosi na Veliku Britaniju. Europska unija tada je namjeravala pokrenuti nacionalne registre u kojima bi stajala imena pravih vlasnika offshore kompanija. Prema riječima nizozemske zastupnice Judith Sargentini koja je bila uključena u rad na nacrtu prijedloga, Velika Britanija tada je argumentirala kako bi takvi registri narušili privatnost pojedinaca.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu