„Car sharing“, odnosno usluga dijeljenja automobila, koja je tek jedan dio nove ekonomije dijeljenja, uzrokovat će globalno proizvođačima automobila pad prodaje od oko 550 tisuća automobila i pad prihoda od 7,4 milijardi eura. No, mnoge će mnoge vozače riješiti brige vlasništva nad automobilom, procjenjuju u svojem istraživanju „What's ahead for car sharing“ stručnjaci Boston Consulting Groupa za automobilsku industriju i prijevoz.
Razvoj poslovnih modela u kojem proizvođači automobila i rent-a-car tvrtke građanima u gusto naseljenim urbanim sredinama nude korištenje automobila na sat ili po kilometraži, stvorit će u svijetu do 2021. godine novu skupinu potrošača od čak trideset i pet milijuna pojedinaca, od kojih će čak 14 milijuna biti u Europi. Zbog naseljenosti gušće nego u Sjedinjenim Američkim Državama i većem raspoloživom dohotku nego u zemljama azijsko-pacifičke regije, Europa će do 2021. godine postati najveće svjetsko tržište za dijeljenje automobila, vrijedno 2,1 milijardu eura s tendencijom rasta, procjenjuju konzultanti Boston Consulting Groupa.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu