Kruh, peciva i kolači u vrhu su liste uvoznih prehrambenih proizvoda u RH. Samo 2014. uvezli smo oko 50.000 t pekarskih proizvoda, za 137,6 mil. dolara.
Kruha, tosta, dvopeka, pizza, pita, slanih i slatkih peciva uvezli smo oko 25,4 tisuće tona, za 66,63 mil. dolara ili 450 mil. kn, čemu su kumovali domaća skupa i nekvalitetna pšenica, za ulazak u EU nepripremljena pekarska industrija i poslovna politika trgovačkih lanaca. Tek su rijetki poput Mlinara prije ulaska Hrvatske u EU investirali u tehnologiju. "Već tada znali smo da nam je interes 500 milijuna ljudi u EU", kaže direktor Marin Picukarić.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu