Na azijskim su burzama u četvrtak cijene dionica porasle, unatoč novim naznakama usporavanja rasta kineskog i japanskog gospodarstva, jer se ulagači nadaju dodatnim poticajnim mjerama.
Na Tokijskoj je burzi Nikkei indeks u 7,30 sati bio u plusu 0,3 posto, dosegnuvši novu najvišu razinu u 15 godina, dok su cijene dionica u Šangaju, Singapuru, Hong Kongu i Južnoj Koreji porasle između 0,2 i 1,1 posto.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu