Hotelijerska tvrtka Riviera Adria, kojom upravlja Valamar, odlučila je raskinuti ugovor s istarskim trgovačkim lancem Puljanka, koji je u njihovim turističkim objektima imao ukupno devet trgovina.
Iako ugovor traje do 2017., iz Riviere Adrije objasnili su kako su otkazali Puljanki zakup prodavaonica u kampovima i turističkim naseljima zbog kumuliranih dospjelih neplaćenih potraživanja od oko četiri milijuna kuna, nastalih najvećem dijelom tijekom prošle godine. "U postupku smo preuzimanja svojih prodavaonica kako bi se gostima u kampovima i naseljima osigurala propisana i očekivana usluga u turističkoj sezoni 2014. Primarno se to odnosi na osiguranje pravodobne i primjerene opskrbe, što Puljanka nije mogla vjerodostojno zajamčiti. Osobito ističemo izrazito kritičnu situaciju u opskrbi lani, što je i bio uzrok brojnih reklamacija gostiju, koje nisu upućene sama nama, već i njemačkom autoklubu ADAC, čije najviše priznanje nosimo, kao i uglednoj asocijaciji Leading Campings of Europe, čiji smo jedini hrvatski član", ističu u Rivieri. Puljanka, koja u sezoni ima 70-ak prodavaonica diljem Istre s oko 500 zaposlenih, lani je zapala u poslovne teškoće, što priznaju i u samoj tvrtki.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Mogli bi uskoro Valamar posjetit dečki s Knežije…i Nobilo?? sve će to koordinirat novi vl. Puljanke, famozni CCS. Kako je samo taj izašao iz predstečajne, Nobilo bio “jamac” s 320 mil. kn – Savski Park istok ):
Uključite se u raspravu