Poslovni.hr slavi 20.rođendan
EN DE

Merzel: Podići ću tužbu protiv Jovev i Aleksandra Stankovića

Autor: Poslovni.hr
02. veljača 2014. u 18:26
Podijeli članak —
Photo: Nikola Cutuk/PIXSELL

Županica Marina Lovrić Merzel nije htjela komentirati slučaj, već je najavila konferenciju za novinare u 17.30 sati.

Nakon istupa Jasmine Jovev koja ju je optužila za izvlačenje novca iz blagajne županije, Sisačko-moslavačka županica, Marina Lovrić Merzel sazvala je konferenciju za novinare te kazala kako će tužiti Jasminu Jovev kao i urednika emisije 'Nedjeljom u 2'Aleksandra Stankovića. Cijeli slučaj nazvala je 'primitivnim i jadnim'., piše 24sata.hr.

već od 5 € mjesečno
Pretplatite se na Poslovni dnevnik
Pretplatite se na Poslovni Dnevnik putem svog Google računa, platite pretplatu sa Google Pay i čitajte u udobnosti svoga doma.
Pretplati se i uštedi

– Ovo je dno dna! Ona kaže da je odnijela papire u USKOK. Do sad ne postoji postupak i niti jedna prijava. Nitko me nikada nije zvao. Ovo je organizirana kleveta i podvala me neće zaustaviti da radim svoj posao – rekla je ljutita Merzel. 

Nakon istupa Jasmine Jovev koja ju je optužila za izvlačenje novca iz blagajne županije, Sisačko-moslavačka županica, Marina Lovrić Merzel sazvala je konferenciju za novinare te kazala kako će tužiti Jasminu Jovev kao i urednika emisije 'Nedjeljom u 2'Aleksandra Stankovića. Cijeli slučaj nazvala je 'primitivnim i jadnim'., piše 24sata.hr.

– Ovo je dno dna! Ona kaže da je odnijela papire u USKOK. Do sad ne postoji postupak i niti jedna prijava. Nitko me nikada nije zvao. Ovo je organizirana kleveta i podvala me neće zaustaviti da radim svoj posao – rekla je ljutita Merzel. 

– Ovo što se dogodilo na HTV-u je nečuveno. Ta žena je radila na kampanji HDZ-a. Sama je otišla na bolovanje. Iza ovog stoji HDZ koji se ne može pomiriti s porazom. To je medijski linč bez presedana. Sve se može provjeriti – rekla je i dodala kako se ne može oteti dojmu da se HTV s njom osobno obračunava. 

– Stankovića sam tužila, a Jovev je dobila otkaz! To je čista manipulacija. Zašto je nije pitao je li radila za HDZ, kako to da nije to učinila prije. Stanković na mom imenu pokušava podići gledanost i spasiti karijeru – zaključila je Merzel. 

Ranije je rekla je i da se Aleksandar Stanković s njom politički obračunava jer ga je tužila zbog istupa u emisiji NU2. 

 – Stanković nije rekao to da je njena bivša šefica kabineta Jasmina Jovev bila šefica kampanje mog protukandidata HDZ-a – rekla je Merzel. 

Neposredno nakon emisije "Nedjeljom u 2", u kojoj je bivša predstojnica kabineta sisačko-moslavačke župnice Jasmina Jovev teško optužila županicu Marinu Lovrić Merzel za nezakonitosti u radu Sisačko-moslavačke županije, veliki broj novinarskih ekipa okupio se ispred zgrade županijske uprave, očekujući moguću reakciju policije i državnog odvjetništva.

Županica Marina Lovrić Merzel nije htjela komentirati slučaj, već je najavila konferenciju za novinare u 17.30 sati.

Županijski državni odvjetnik u Sisku Stipe Vrdoljak, jedino je priopćio kako će postupiti prema svojim dužnistima i ovlastima, uz napomenu da će sutra moći reći nešto više.

Bivša predstojnica kabineta Sisačko-moslavačke županice Jasmina Jovev danas je u HTV-ovoj emisiji "Nedjeljom u 2" govorila kako je na toj dužnosti morala pravdati račune za događaje koji nisu imali veze sa županijom, isplaćivati novac za nepostojeće domjenke, lažirati izvještaje o radu dva savjeta i slično, na što je bila prisiljena od strane nekih zaposlenika u županiji pa i same županice.

Prije godinu danas sve to je navodno ispričala jednom SDP-ovom ministru Uskoku. Od USKOK-a je, kaže, očekivala puno bržu reakciju, a ministar joj je odgovorio da bez svjedoka i dokaza ne može ništa te da, ako je spremna svjedočiti, postupi po svojoj savjesti.

U međuvremenu je potjerana s posla odnosno "stavljena na raspolaganje" s 1. listopadom 2013., a tereti se i za tešku povredu službene dužnosti. Posebno je, kaže, boli razbacivanje novca na razne proslave, dok je u Sisku velik broj nezaposlenih i korisnika Caritasove pučke kuhinje. Jovev je rekla da sada očekuje napade od strane prozvanih, ali i brzi ulazak policije u Sisačko-moslavačku županiju.

U emisiji je najavljeno da će se slijedećih dana u medijima pojaviti i dokumenti o tome što je Jovev danas javno posvjedočila.

Autor: Poslovni.hr
02. veljača 2014. u 18:26
Podijeli članak —
Komentari (24)
Pogledajte sve


ako je hdz procesuirao svoje članove za koje su sumnjalo da su se ogriješili o zakon, vrijeme je da SDP sad kad je na vlasti napravi to isto! [emo_palacd]

vraga crnog su ”procesuirali”, kad ovog kokošara nude kao budučeg ministra financija http://dalje.com/hr-sport/jedvaj–i-hdz-ov-goran-maric-je-primao-mito-kao-nogometni-sudac/402299

[emo_mrgud]

E pa dečki iz Novog lista, sram vas bilo!
Eto, samo to.
Frano Supilo se vjerojatno okreće u grobu kada vidi kakvi mu poltroni i vlastolisci vode novine.
Nije važno što netko upozorava na ukradene milijune, važno je je li 15 dana u svom životu radio za HDZ???

Novi list je nekada bio naš ponos. Nezavisne i kvalitetne novine. Ali nešto se jako gadno dogodilo zadnjih godina, izgleda da je došlo do promjena na vrhu koji diktira prema dolje i čisti poduzeće od kvalitetnih i karakternih novinara.

Ali hajde, dobro dođe, za potpaliti vatru u kaminu…

Zašto ovu prepariranu Marinu Lovrić s lisicama ne sprovedu u Remetinac na mjesec dana da istragu zaštite od utjecaja na svjedoke kao i da sačuvaju dokumentaciju od otuđenja dotične ?

Zašto ovaj pokvareni babac ne zvrši u istražnom zatvoru privedena u lisicama? Još okupira i medijski prostor! Do kada teroriziranje javnosti takvih i sličnih spodoba? Neće iz nas sluganski mentalitet….

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close