Alan Mulally, predsjednik Uprave Forda, poručio je kako neće napustiti veličinom drugog američkog autoproizvođača kako bi se pridružio Microsoftu.
Time je zadao i udarac naporima američkog softverskog diva koji traži zamjenu za predsjednika Uprave Stevea Ballmera koji je najavio kako će do kolovoza otići u mirovinu."Želio bih prekinuti špekulacije o Microsoftu jer nemam drugih planova osim da nastavim raditi u Fordu", poručio je šezdesetosmogodišnji Mulally.Kako piše Bloomberg pozivajući se na ljude upućene u selekcijski postupak u Microsoftu, Mulallyjeva kandidatura je počela bijediti prije mjesec dana zbog njegove dobi i manjka iskustva u vođenju tehnoloških kompanija.Tako su trenutno u igri šef microsoftovog odjela cloud computinga Satya Nadella, izvršni potpredsjednik Tony Bates i bivši predsjednik Uprave Nokije Stephen Elop, koji je prije toga radio u Microsoftu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.pa nitko nije blesav da dodje na kormilo papirnatog diva kojemu svi predvidjaju pad udjela u trzistu SVIH proizvoda koje sada prodaju.
A nove gotovo niti da nemaju (a da su imalo konkurentni)
Uključite se u raspravu