Na europskim su burzama cijene dionica jutros porasle, jer se ulagači nadaju da će Europska središnja banka uskoro dodatno olabaviti monetarnu politiku.
FTSEurofirst indeks 300 vodećih europskih dionica ojačao je do 9,30 sati 0,4 posto, na 1.295 bodova, približivši se najvišoj razini u pet godina, dosegnutoj prošloga tjedna. U odnosu na početak godine, taj je indeks u plusu oko 14 posto.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu