Euro se u srijedu na međunarodnim deviznim tržištima našao na udaru niza nepovoljnih vijesti, prije svega o političkoj krizi u Portugalu, a u uvjetima pojačane neizvjesnosti ulagači su tražili utočište za kapital u japanskoj valuti.
U takvim okolnostima euro se nakratko prema dolaru spustio i do 1,2921 dolara, što je njegova najniža razina od kraja svibnja. Potom se stabilizirao na 1,2979 dolara i gotovo je nepromijenjen u odnosu na zatvaranje trgovanja dan ranije.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu