Allianz ZB, društvo koje upravlja najvećim obveznim mirovinskim fondom u Hrvatskoj – AZ fondom, u prvom je tromjesečju ostvario dobit prije oporezivanja od 17,99 milijuna kuna. Usporedi li se taj rezultat s istim razdobljem prošle godine, dobit je porasla za čak 36,39 posto.
Prošle je godine, naime, to društvo imalo 13,19 milijuna kuna dobiti. Četiri društva koja upravljaju domaćim OMF-ovima u prvom su ovogodišnjem tromjesečju ostvarila ukupno 38,34 milijuna kuna dobiti prije oporezivanja, što je 41,63 posto više nego u prvom kvartalu prošle godine, pokazuju najnoviji podaci Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uvjeren sam da će Revizija ustanoviti da su opet popušili našu lovu za mirovine .
zakaj ih onda Bakić špota? [emo_naivan]
Napucali su cijene dionica, povećali imovinu…Prodali su obveznice-ostvarili
su dobit….Pa, to bi svaki djelatnik Fonda znao…za to treba biti poseban
menađer?
Upravitelji zarađuju, a mirovine nedovoljne. To su i htjeli postići. Zar ne?
Uključite se u raspravu