Ulaskom u EU carine će se u najvećoj mjeri povećati za, primjerice, žive životinje, meso, šećer, kemijske proizvode, automobile, dok će se smanjiti za povrće, čokoladu, kekse, vode, vina, piše Večernji list.
Carinska unija jedna je od jedna je od promjena koje Hrvatsku očekuju nakon ulaska u Europsku uniju, a obilježavaju je zajednički carinski propisi i bescarinska trgovina između zemalja članica.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu