Na europskim je burzama tjedan počeo padom cijena dionica jer je nastavljen niz slabijih nego što se očekivalo kvartalnih poslovnih izvješća europskih kompanija. FTSEurofirst indeks 300 vodećih europskih dionica oslabio je do 9,30 sati 0,2 posto, na 1.159 bodova.
Frankfurtski DAX, londonski FTSE i pariški CAC indeks bili su u 9,30 sati u minusu između 0,1 i 0,4 posto. Najveća je gubitnica jutros, s padom cijene za gotovo 5 posto, dionica Carlsberga jer je taj četvrti po veličini svjetski proizvođač piva izvijestio o slabijim poslovnim rezultatima u posljednjem lanjskom tromjesečju nego što se očekivalo, a ulagače su razočarale i njegove procjene poslovanja u ovoj godini.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu