Hrvatski premijer Zoran Milanović pozvao je u četvrtak sve političke stranke da se izjasne koji datum za održavanje izbora za Europski parlament smatraju najboljim, te kazao da se oni mogu održati u travnju, svibnju ili zadnji tren, u lipnju. Ugovor o pristupanju EU-u je jasan i izbori se moraju održati u travnju, svibnju ili zadnji tren, u lipnju, kazao je Milanović na sjednici vlade te pozvao "HDZ i druge stranke" da daju svoj prijedlog.
"Ne kažem da ćemo to svakako uzeti u obzir, ali želim čuti što žele, što smatraju najboljim sa stajališta uspjeha izbora, odaziva, pripreme izbora", kazao je premijer i ponovio kako rok za pripremu izbora ne može biti šest mjeseci, već u najboljem slučaju dva do tri. Prvog srpnja moramo imati izabranih 12 zastupnika u Europskom parlamentu i stoga, u najboljem slučaju, imamo dva-tri mjeseca za pripreme, rekao je Milanović, pozvavši "kolege iz HDZ-a i drugih stranaka da kažu što žele i što smatraju da je najbolje".
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu