U 2012. godini Dalekovod d.d. je ostvario prihod 887,8 milijuna kuna i iskazao neto gubitak razdoblja 383,1 milijuna kuna, priopćeno je iz kompanije. Grupa Dalekovod je za isto razdoblje ostvarila prihod od 1.255 milijuna kuna, te iskazala gubitak od 350,084 milijuna kuna. Smanjenje ukupnog financijskog duga grupe iznosi 67 milijuna kuna u odnosu na prethodno razdoblje.
Sukladno međunarodnim računovodstvenim standardima izvršena su usklađenja i ispravci knjiženja prihoda i rashoda u 2012. godini, što je dovelo do izmijenjenih rezultata poslovanja iz prošlih razdoblja u odnosu na ranije objavljene. Nova uprava društva na čelu s predsjednikom Matjažem Gorjupom odlučila je u cijelosti sagledati stvarno stanje kompanije i „očistiti“ bilancu od svih knjigovodstvenih stavki koje ne odražavaju financijsku realnost, stoji u priopćenju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.pod hitno početi sa izgradnjom bukobrana na svim autocestama cijelom dužinom i po cijeni koju sami odrede, a plaćanje se ima izvršiti iz državnog proračuna uz avans od 50 %
Uključite se u raspravu