Hrvatski premijer Zoran Milanović izjavio je u četvrtak u Bruxellesu, govoreći o navodima da je glavni ravnatelj policije Oliver Grbić lani navodno naložio tajno praćenje glavnog državnog odvjetnika Mladena Bajića i osmero novinara, da ne želi nikoga preko noći optuživati i da treba sačekati što će pokazati unutarnja istraga i unutarnja kontrola u ministarstvu unutarnjih poslova.
"To je bilo u vrijeme bivše administracije i to treba pitati njih. Ja za razliku od njih ne skačem na takve optužbe preko noći, volim stvari provjeriti. Ne bježim od problema, ali kada o ovome govorim neću nikoga unaprijed optužiti. Vidjet ćemo što će reći unutarnja istraga i unutarnja kontrola u MUP-u. Možda će neki ljudi morati dati pokoje objašnjenje", rekao je Milanović prije početka summita čelnika EU-a, na kojem sudjeluje kao promatrač.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu