– Sukob interesa? To je tema za filozofiju prava… Ne dajte se navući na svaku naslovnicu koja govori o tome. Nije svaki sukob interesa kazneno djelo. On može to postati, ali može biti i samo fikcija, mogućnost… Upravo da se ne dogodi taj zadnji stadij, kazneno djelo, postoji Zakon o sprečavanju sukoba interesa – rekao je premijer Zoran Milanović na susretu sa splitskim studentima prava o temi ulaska Hrvatske u EU, iz čega se moglo iščitati kako govori i o "sukobu" interesa ministra poljoprivrede Tihomira Jakovine, ali ne i brani li ga ili napada.
Kako bilo, "zaboravni" ministar novinarima ni jučer nije htio pokazati ugovor o konačnoj predaji upravljačkih prava nad svojom tvrtkom TJ-PROM, koja je već dvije godine u blokadi i vjerovnicima, među kojima su i državni proračun i Hrvatske vode, duguje oko 150.000 kuna. I dok je on aboliran, za oko 6000 seljaka s poreznim dugom državi Jakovina i dalje uskraćuje poticaje za 2011., koje im je po zakonu trebao isplatiti i ne mogu biti predmet ovrhe, upozorava Matija Brlošić, čelnik Hrvatske poljoprivredne komore.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Gospodo vi ste u pravu da Jakovina treba odstupiti ali to je Jakovina a šef i odvjetnik Milanović.Što tu ima da se kaže nego jadno još samo da Milanović izjavi da je to direktni napad na njega i valdu.
Neuspješni poduzetnik Jakovina kao što je neuspješna cijela Kukuriku vlada koja spas traže u politici .
Sukob interesa nije tema za filozofiju prava nego je to kršenje Zakona (Zakon o sprječavanju sukoba interesa) i to bi “mali Sanader” i oni koji su ga postavili (kao jednog od najboljih studenata prava u svojoj generaciji) to trebali znati.[emo_smijesak]
Uključite se u raspravu