Do petka pokrenut će se stečajni postupak u Dalmacijavinu i biti imenovan stečajni upravitelj, najavio je u srijedu na uvodnom stečajnom ročištu na Trgovačkom sudu predsjednik suda Ivan Basić.
“Zaista su se stekli svi uvjeti da Dalmacijavino krene u stečaj”, rekao je kratko sudac pozvavši radnike te tvrtke da se za sva pitanja vezana za Dalmacijavino obrate Trgovačkom sudu i njemu osobno. Privremeni stečajni upravitelj Dalmacijavina Perica Mitrović podsjetio je da je neprekidna blokada računa Dalmacijavina traje 866 dana, a iznos blokade je 286 milijuna kuna. “Još ćemo vidjeti koliko ljudi može raditi, pa da zarade svoju plaću dok traje postupak. Nakon sastanka skupštine vjerovnika odredit ćemo uvjete za prodaju tvrtke”, kaže Mitrović. (pd)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu