Svoju 125. godišnjicu u Hrvatskoj Siemens je obilježio na zagrebačkoj uspinjači te tim povodom darovao građanima besplatnu vožnju uspinjačom cijeli prosinac kao poseban dar za dugu suradnju.
Godine 1934. Siemens ugrađuje svoje dijelove u uspinjaču, prilikom rekonstrukcije 1974. odrađuje kompletnu elektroniku, a 2006. ugradio je potpuno nov upravljački sustav. A stara zagrebačka dama, najkraća uspinjača na svijetu, godišnje preveze 650.000 ljudi te ZET-u godišnje donese između 1,5 do dva milijuna kuna čiste zarade.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu