Cijene dionica na svjetskim burzama pale su već šesti tjedan zaredom jer ulagače zabrinjavaju makroekonomski podaci koji ukazuju na usporavanje rasta najvećih svjetskih gospodarstava.
Dow Jones indeks prošlog tjedna je oslabio za 1,6 posto, ti tako se zaustavio na 11.951 bod ispod psihološke razine od 12.00 bodova. S&P indeks potonuo je 2,2 posto na 1.270 bodova, a Nasdaq indeks 3,3 posto na 2.643 boda. Fed-ova ‘’Bež knjiga’’ pokazuje da od 12 regija Sjedinjenih američkih država gospodarska aktivnost samo u jednoj jača. Predsjednik američke središnje banke Ben Bernanke kazao je kako je gospodarstvo u ovoj godini raslo sporije nego se očekivalo zbog visokih cijena goriva te potresa u Japanu koji je narušio industrijsku mrežu nabave.
(pd)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu