Sa zagrebačkog Radija 101 u stečaju ponovno stižu loše vijesti. Prošli je tjedan inspekcija rada na radiju zatekla dvoje djelatnika koji rade temeljem autorskog ugovora, umjesto ugovora o radu, za što je određena kazna od 60.000 kuna.
Stečajni upravitelj Stojedinice Branko Petanjek uspio je pomaknuti rok za uplatu kazne s ponedjeljka na četvrtak, jer na stečajnom računu nema dovoljno novaca. Nakon toga je zatražio razrješenje dužnosti, što je trgovački sud u Zagrebu prihvatio i kao njegova zamjenika odredio stečajnog upraviterja Maroja Stjepovića. “Zatražio sam razrješenje jer se smatram odgovornim za nastalu štetu, iako je jedan od to dvoje spornih djelatnika Stojedinice temeljem autorskog ugovora radio još od 1994. godine. Radio ne može funkcionirati bez honoraca, no svjestan sam da ja kao stečajni upravitelj odgovovaram za poštivanje zakona, ma kakvi oni bili i ma koliko uvjeti za rad biti nenormalni”, rekao nam je Petanjek, koji je Stojedinicu vodio mjesec dana. Tko god da je pozvao inspekciju, nije pomogao zaposlenicima Stojedinice, jer će sada ono malo novca s računa umjesto na njihove plaće za siječanj otići na plaćanje kazne. U petak je Petanjek potpisao jednomjesečnu ugovor o radu sa osam djelatnika Stojedinice.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu