Otvaranje istrage protiv bivšeg premijera Ive Sanadera bitno je ne samo za njega, nego i za niz osumnjičenih osoba u antikorupcijskim predmetima u kojima DORH već mjesecima prikuplja dokaznu građu da je državi nanešena golema materijalna šteta.
Prvi efekt je navodno taj da Sanader više ne može biti svjedok u onim aferama s kojima ga se dosad samo neslužbeno povezivalo. Poznato je da se u pozadini uskočkih istraga vodila “utakmica” između nekih odvjetnika da dobiju Sanadera za svojeg svjedoka. No, navodno s otvaranjem istrage koja obuhvaća Sanadera, svi ga gube kao potencijalnog svjedoka zbog dvije stvari: ili zbog zakonske nemogućnosti da svjedoči u predmetu (ili više njih) u kojima je i sam osumnjičen ili zbog upitne valjanosti njegovog iskaza zbog činjenice da je pod istragom. Procjenjuje se kako će se kroz Sanaderovu istragu određivati pravna i procesna situacija za njega i niz osoba koje su pod uskočkim istragama. Istraga svih istraga, kako nazivaju istragu protiv Sanadera u pravosudnim krugovima, odredit će tempo i sadržaj ostalih istraga s kojima ga (in)direktno vežu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu