Ulagači u utorak nisu reagirali na vijest o akviziciji Kalničkih voda koju bi Atlantic grupa mogla zaključiti ovaj tjedan.
Dionica Atlantica je, naime, trgovinski dan završila na 717 kuna, što je rast od neznatnih 0,1 posto. Slab interes za tu dionicu pokazuje i promet, koji je bio nešto viši od 280 tisuća kuna. Ta je dionica 15 minuta nakon početka trgovanja u utorak pala na 704 kune, no do kraja dana se uspjela oporaviti. Iako se već neko vrijeme spekulira prodaji Kalničkih voda kojih se pod pritiskom dugova želi riješiti Badel 1862, transakcija je ovih dana aktualizirana. Prema nekim izvorima, preuzimanje bi moglo stajati oko 10 milijuna eura. Dionica Badela 1862, pak, u utorak je pala 2,7 posto, no u vrlo niskoj trgovini s prometom od samo 2138 kuna. Tržište i dalje prati slaba likvidnost. Tako je samo dionica HT-a imala milijunski promet. Riječ je o 1,9 milijuna kuna uz pad cijene od 0,1 posto na 256,9 kuna. Redovni promet na burzi iznosio je 7,5 milijuna kuna. Indeks CROBEX pao je 0,2 posto na 1848,06, dok je indek CROBEX10 pao 0,4 posto na 979,28 bodova.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu