Umjesto stečaja, za splitsku je željezaru sve izglednije rješenje – ulazak novog investitora. O kome je točno riječ, još je obavijeno velom tajne, no iz više upućenih izvora saznaje se da je riječ o moćnoj ruskoj tvrtki iz branše, koja u Hrvatskoj nema negativnu percepciju.
Time se eliminira mogućnost da to bude Mečelj, koji se sa Zlomrexom također natjecao za većinski udjel u Željezari na natječaju Hrvatskog fonda za privatizaciju iz 2007. godine, a iza kojega su ostali repovi iz vremena kada je bio vlasnik sisačke željezare. Novi potencijalni investitor, prema informacijama Poslovnog dnevnika, već je predstavljen i resornom Ministarstvu gospodarstva na sastanku Zlomrexa s ministrom Damirom Polančecom prošlog petka, međutim ni na toj adresi nemoguće je doći do informacija u vezi ruskih investitora i uvjeta pod kojima bi eventualno ušli u splitsku željezaru. Taj proces, naime, nije jednostavan s obzirom na stanje tvrtke i na Zlomrexove obveze prema HFP-u koje bi potencijalni kupac također morao preuzeti. Navodno prije daljnjih razgovora i potencijalni kupci žele provesti dubinsko snimanje tvrtke. U međuvremenu, pogoni u splitskoj željezari idalje su hladni, a 480 radnika na kolektivnom godišnjem odmoru.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu