Europa bi trebala slijediti Sjedinjene Američke Države u provođenju stres-testova u bankama, kazali su u Međunarodnom monetarnom fondu (MMF).
Banke u Europi trebale bi povući nove poteze za čišćenje sustava te provesti rekapitalizaciju kako bi se vratilo povjerenje u financijski sustav, stoji u izvještaju MMF-a. Marek Belka, direktor MMF-a za Europu, pozvao je banke da izoliraju i kvantificiraju tzv. toksičnu aktivu i rekao da bi rekapitalizaciju banaka trebao provesti privatni sektor “uz državnu podršku ako je potrebna”.
(pd)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu