Zbog ponovnog rasta zabrinutosti stanjem globalnog financijskog sustava investitori kupuju rekordne količine zlatnih poluga i kovanica udaljavajući se sve više od riskantne imovine.
US Mint je prošlog mjeseca prodao 92.000 unci popularne kovanice američki orao, što je gotovo četiri puta više od 2008. i više nego što je prodao tijekom cijele prve polovice 2007. Kovaonice novca u drugim zemljama također su zabilježile snažan rast prodaje. John Raede, stručnjak za metale pri UBS-u, kaže kako je velika potražnja za kovanicama još jedan dokaz da je zlato postalo sigurno utočište. “Procjenjujemo da bi se investiranje u zlato u 2009. godini moglo udvostručiti u odnosu na 2007. godinu”, kazao je Raede, dodavši kako se kupnja zlata povećala zbog straha investitora zbog financijske krize.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu