Ne bude li većih iznenađenja, novi vlasnik Hrvatske poštanske banke mogla bi postati domaća Erste banka. U drugi krug za kupnju prošle su Erste i OTP, dok je banka u austrijskom vlasništvu dala 'deblju' ponudu, doznajemo iz izvora bliskih Vladi.
Analiza ponuda bit će na dnevnom redu današnje sjednice kada će se favoritima otvoriti mogućnost dubinskog pročešljavanja i uputiti poziv da predaju obvezujuću dokumentaciju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Nisu li se banke žalile da imaju jako malu dobit i da će propasti zbog presude slučaja Franak a sada već kupuju banku ? Pretpostavljam da tu svi vide bezobzirno igranje sa hrvatskim gospodarstvom i novi pokušaji potencijalnih ucjena i pritisaka.
Uključite se u raspravu