Grad Velika Gorica, u partnerstvu s Ekoregijom Velika Gorica i Razvojnom agencijom Grada Velika Gorica VEGORA započeo je projekt uvođenja pilotne javne infrastrukture za električna vozila na području Velike Gorice.
Svrha projekta vrijednog oko 450.000,00 kn je potaknuti elektro-mobilnost građana i općenito korištenje obnovljivih izvora energije u prometu. Inicijativu Grada je podržao i Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost kroz sufinanciranje projekta u iznosu od 120.000,00 kn. Osim direktne uštede u potrošnji goriva vozila prosječne godišnje kilometraže od 12.000 km, supstituiranje konvencionalnog vozila električnim generira smanjenje emisije onečišćujućih tvari (CO2) za 1 tonu tijekom godine dana.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu