VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da Lenac mora biti izuzet od ove pljačke, jer ako ovi pljačkaši otmu Lencu tih 40 milja,a Lenac od 2018 skuplja lovu, nije dao kune dividende, nije uzeo kunu od države i ako ne krene ulaganje oduće godine u novi DOK 11, Američka 6. flota ne može na remonte 😊 a ako 6. Američka flota ne može na remonte ( a mora ) tu će onda netko naj… 👍

Ostale tvrtke se trebaju dignut i zaprijetiti zatvaranjem poslovanja, tužbama, pa da vidimo odakle će se grabiti dalje pdv.

Ovjde tko se obogatio, odnosno profitirao su financije-bankarstvo farmaceutska bagra, veliki trgovački lanci koji su digli preko 100% cijene , zatim energetske kompanije itd.. ima ih uglavnom..

To je moje mišljenje i viđenje 😊

Uvođenjem poreza na extra profit mora imati vecini u saboru.

Ne znam zasto smatrate da je to vec gotova stvar.

 

diokidina, 04.12.2022. u 12:22

Uvođenjem poreza na extra profit mora imati vecini u saboru.

Ne znam zasto smatrate da je to vec gotova stvar.

 

Zato jer je bolje promatrati to tako pa ako kudikamo ne bude, onda i mi i pogođene dionice imamo razloga za sreću.

Na SPAN se odrazilo da nije nimalo rastao, a na VLEN vidimo kako se odražava, iako prometi baš i nisu neš veliki.

A za običnu saborsku većinu ne brinite. Ima i daleko egzotičnijih, a usudim se reći i opasnijih prijedloga, za koje bi se uz dovoljno adekvatne raznovrsne mogla postići i kvalificirana većina u Hrvatskome saboru.

adekvatne raznovrsne motivacije*

Uglavnom pratimo i dalje

https://lidermedia.hr/biznis-i-politika/udruga-glas-poduzetnika-porez-na-ekstraprofit-je-sramotan-harac-kakvog-nema-u-eu-147014

Ne uzdajte se u Sabor..tamo je sve samo formalnost… Ne prihvacanje zakona znaci pad Vlade a to bas nije vjerojatno.

https://seebiz.eu/ekonomija/primorac-novcem-od-solidarnog-poraza-pomoci-cemo-najugrozenijim-gradanima/285154

”Zakon o dodatnom porezu na dobit ima podršku parlamentarne većine, zajednički smo na sastancima raspravili prijedlog…”

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kako vidim 3 Jadrolinijina trajekta su pristigli u Lenac. I to u par dana.

Vidim da je nizozemski brod jos tamo na remontu, a jahta saudijaca je otisla(?).

Dali itko zna kolika je trenutna zaposlenost vlena I koliko je plovila I kakvih potrebno da zaposlenost I dobit bude konstanta?

Jahta Abdul Aziz bi trebao biti jos uvijek u Lencu ali predmjevam da je iskljucio AIS pa se nevidi na marinetraficu jer kako je dosao na remont u Lenac 11.02.2022 a rok izvodjena radova je godinu dana on bi trebao biti u Lencu i Jaruzalo ima isto opsezan remont ostalo su poslovi male vrijednosti.Pad cijene dionice je izravno posljedica uvodjena poreza na ekstraprofit tj neznamo sta uprava smjera kako bi scuvala sto vise dobiti u Lencu

https://lidermedia.hr/tvrtke-i-trzista/viktor-lenac-rat-je-nekomu-rat-nekomu-brat-147165

Kreativno knjigovodstvo na kraju godine će imati posla… Zajmovi, kupnje, prodaje, isplate, uplate, mjenice mislim da će biti ludnica 🤔

@BabaLuji ako netko ima prostora za utrošiti onda je to Lenac , a i tu su Ameri u igri, tako da samo strpljenja , nije Palumbo od jučer 😊

USA Carson City je trenutno u Splitu do 20.12.,iza toga ide u Lenac na remont.

Posla ima i bit ce ga !

Nordanvik je sutra u Lencu ..samo sto nam zaradu uzima netko drugi 🙁

https://www.marinetraffic.com/hr/ais/details/ships/shipid:327657/mmsi:311000625/imo:9037161/vessel:NORDANVIK

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

“POREZ ZA USPJEŠNE: Vidović Krišto 👍😊razoružala ministra Primorca

Je da ..sav se prestrasio i odlucio promjenit ili povuc zakon !!

Sutra je g.s…mozda bude kakav novi info ..tocka..ili sl. Za par dana dolazi jos jedan tanker..radi se ..zaradjuje se.

Ustavni sud ce sigurno imat posla..porez ce se i ovako placat tamo negdje u drugoj polovici 23ce..kuna.kako bilo….kuna i pol po dionici nece nas bacit u stecaj.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close