VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ipak ekipa iz Lenca ide u CG obaviti posao

Brodogradilište ‘Viktor Lenac’ inače je jedna od remontnih baza na Mediteranu koje koriste američki ratni brodovi angažirani u sastavu Šeste flote, pa to hrvatsko brodogradilište godišnje zarađuje i po nekoliko desetina milijuna dolara remontirajući plovila RM SAD.  😊

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/regija/americki-ratni-brod-uplovio-u-crnu-goru-dok-hrvatsko-brodogradiliste-vec-godinama-zaraduje-na-plovilima-ratne-mornarice-sad-a-amerikanci-nikad-ranije-nisu-racunali-i-na-ovu-luku-1158564

Doci ce u Lenac sljedecih par dana 2..3…zanimljiva broda…(jedan je nas Uljanik kostao stecaja) i bas me zanima kako ce to mediji popratit.

Posla im zaista ne fali…Bit ce interesantno pratit dali ce potrajat i kako ce se sve to odrazit na FI.

Na kraju price to je jedino glavno…ali moram priznat da su uvjeti za plus sada realni

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 13.01.2022. u 13:33

Doci ce u Lenac sljedecih par dana 2..3…zanimljiva broda…(jedan je nas Uljanik kostao stecaja) i bas me zanima kako ce to mediji popratit.

Posla im zaista ne fali…Bit ce interesantno pratit dali ce potrajat i kako ce se sve to odrazit na FI.

Na kraju price to je jedino glavno…ali moram priznat da su uvjeti za plus sada realni

 

Pozdrav

radije pošteno priznaj da si kupio dionicu pa više nema katastrofičnih natpisa nego je odjednom sve ružičasto…dok ne prodaš 😂

budapest !

Prazano brodogradiliste …radnici na cekanju..kooperanti bez posla…to je do prije neki tjedan bila cinjenica…Kao sto je sad cinjenica da posla ima i brodovi dolaze….i to nema veze ni sa katastrofom ni sa ruzicastim naocalama..

Koliko ce se to odrazi na dobit..to cemo vidjet.

Kad sta netko kupi..proda..njemu na volju…ja pisem onako kako je i ne gledam tebi u novcanik pa nemoj ni ti meni.

Pre dugo smo tu da bi se bavili “drukanjem”…imas za to druge forume..a ako sam napisao nesto sto se nije ostvarilo..samo reci pa da provjerimo !!

Ne pamtim neki tvoj koristan komentar ili informaciju ?!?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@zvekir

Prije je pisao nerealno, sad kad je kupio te nanjusio da su dokovi puni, sad pise realno.

A realno je da će 1. kvartal biti iznadprosječno dobar,  otud nam i pozicioniranje u dionici.

A za dalje ćemo vidjeti, mada je perspektiva jako dobra s obzirom da su prošle godine remonti bili odgađani.

Jel to njih 6.komada u Lencu trenutno?

plus još Carson City u Crnoj Gori što će odraditi 🙂 počeli su bogme jako u 2022 godini

@sitnariba

7 ih je u Lencu, i USNS Carson City koji je u luci Bar, i tamo je dosla ekipa iz Lenca.

U Lencu su:

1.Danavik(cement carrier)

2.Willem van rubroeck(dreadger)

3.USNS Yuma

4.Hershel Woody Williams(general cargo)

5.Satoshi(passenger ship)

6.Korcula(ro-ro/passenger ship)

7.DN46(work wessel)

Hvala kolega @diokidina, invazija na Lenac 👍🙂 bit će ovo odlična godina, sretno nam bilo 🙋😊

sitnariba, 15.01.2022. u 19:02

Jel to njih 6.komada u Lencu trenutno?

plus još Carson City u Crnoj Gori što će odraditi 🙂 počeli su bogme jako u 2022 godini

nebitno koliki je broj brodova, bitna je kolika je čista zarada kad odu i hoće li je uopće biti? jer zbog jeftine turske lire mnoga brodogradilišta u EU jako su snizila cijene da budu konkurentna turskoj pa je moguće da i lenac radi s minimalnom maržom,a onda uzalud pusti brodovi na doku

Stalno baratete nekim poluinformacijama !?!

U Lencu su jos i Arethusa…Artemis..Athena..Santiago ( Novogradnja iz 3 Maja )..sutra dolazi tanker Dante

Tako da je ukupno 11 brodova na vezu a sutra dolazi 12i.

Zapamtite koliko je to brodova kad drugi put budete pisali da je “skver” pun kao kad ste pisali tamo negdje u 11..12 mjesecu.

Sad imate potpuno pravo tako nesto rec..prije ne.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

eto-mene, 17.01.2022. u 13:36

 










nebitno koliki je broj brodova, bitna je kolika je čista zarada kad odu i hoće li je uopće biti?jer zbog jeftine turske lire mnoga brodogradilišta u EU jako su snizila cijene da budu konkurentna turskoj pa je moguće da i lenac radi s minimalnom maržom,a onda uzalud pusti brodovi na doku



tako je jarane,,ovi brojači brodova su ko oni što su nekad brojali kolko je za vikend turista ušlo u zemlju umjesto da broje kolko su gosti potrošili,,,

 

@jaro

Eto nasa si se pametan, pa tvoja izjava ima tezinu.

Mi barem brojimo brodove, uskoro cemo brojati i zaradu.

Ovo će biti dobra godina predosjećam 😊 a i zadnji kvartal 2021 🙂

Mišljenja sam da prihodi u ovoj 2022 idu debelo preko 500- 600 milja kn, rashodi ispod 200 mija kn, živi bili pa vidjeli 👍

Lenac samo jako, postaješ jači i od mora ☝😊

 

Znači da bi Lenac trebao imati dobit 300 – 400 mil kn ?  Tolika Marza ?

New Report

Close