VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve stima ali je cijena astronomska to je 300 mil kn ako i imamo 100 mil kn onih 200 mil sta ostaje je velika cifra Lenac je vec jednom potopljen sa dokom 11 i zavrsio u stecaju a cijena čelika nije ista kao prije 6 mjeseci tako da je i ovih 40 mil eura ja uzimam sa dozom rezerve

Je kolega snupy ili novi dok ( u pola cijene, što su se super još snašli preko Palumbo grupe ) ili će se raditi nešto sitno i tak preživljavati 🙂 pa sve dok dok 11.ne istrune, onda ključ u bravu i via Italija 🙂

Palumbo je napravio što nije ni jedna uprava od kad je HR, već su samo isisavali lovu i kukali kako tu nema kruha,dijelila se dividenda po par kn na prihode nikakve, a i to što se kao i ulagalo to se pogodovalo, aljkavo odradilo, krpalo i kralo..

Ovo je top vijest danas, znači : Najveća investicija u povijesti Viktora Lenca, hej 🙂 a svi koji su danas prodali noćas mirno neće spavati 🙂  po meni totalno kriva procjena 🙂 kako bi se reklo: malo su fulali 😉

Napravit će se i taj dok 11. i ostale sanacije za cca godinu i nešto, a do tad će i dalje Lenac fino zarađivati i završavati kvalitetno i na vrijeme radove, a pogotovo kad se dok 11. završi i krene u pogon..

Da ne nabrajam ponovno što i za koga sve V.Lenac radi i raditi će u budućnosti i povećati opseg posla, radnu snagu i prihode, a samim time i dividendu..

Plus, što mislite da se neće tih 40 mil.eura otplatiti puno prije uz obim posla koji će imati Lenac u ovoj i buduće 2-3 godine..

 

I plus… hej ljudi, pa oni će osmisliti i napraviti dok za 35.mil koji košta 70.mil. a i nema ga na tržištu 🙂 nije li to fantastično 🙂 samo taj potez je za pohvalu, a gdje sve ostalo.. živjeli 🙋🏼‍♂️

Dok 11 baš i nema na tržištu, a oni koji i jesu za prodaju, uglavnom su locirani na Dalekom istoku, u Kini i Koreji, što onda povećava cijenu za troškove transporta, pa se na koncu otvara i pitanje uloženog i dobivenog. S druge strane, nabavka novog doka ima svoju cijenu od kojih sedamdesetak milijuna eura, što za »Lenac« nije opcija.

snupy, 04.05.2021. u 22:31

Sve stima ali je cijena astronomska to je 300 mil kn ako i imamo 100 mil kn onih 200 mil sta ostaje je velika cifra Lenac je vec jednom potopljen sa dokom 11 i zavrsio u stecaju a cijena čelika nije ista kao prije 6 mjeseci tako da je i ovih 40 mil eura ja uzimam sa dozom rezerve

Cifra je stvarno velika i financijski otegotna. Bit će zanimljivo vidjeti od koga će ga kupiti.. Samo da ne bude od Palumba ili neke tvrtke kćeri? 🙄

Ignore: KressoM, delux

Čekate da netko napiše od Palumba 🙂 pa od Palumba jedan dio, ostalo će raditi domaće tvrtke kako i piše u članku 🙂

Nego od kog bi trebali kupiti po vama ? pa da ispadne 70 mil. 🙂

Samo vi prodajte i nemate briga od kog će kupiti i što će dalje biti 😉

Yuma vozi ko velika,što više vozi češće će na remont 🙂 jučerašnji članak

https://www.morh.hr/americkim-brodom-yuma-stigao-dio-opreme-za-vjezbu-immediate-response-21/

ono sto me brine su dvije stavri prva je nonsalantnost uprave po pitanju potpora za zaposlene jer je Lencu u prvom kvartalu pao prihod vise od 40% pa su stoga imali pravo na iste a nisu ih koritistili a druga je da je dok 8 izgradjen 1967godine a to bi povlacilo da kad se isplati dok 11 dali ce kupovati novi dok 8 koji kosta 40-50 mil eura i treca a ne manje bitna stavka je da je zadnja 3 mjeseca cijena celika skocila 25 posto i dali je to ukalkulirano u ovu cijenu od 35 mil eura ili bude jos i skuplji od prvotne procijene

Nice Lenac 🙂

Nastavak, dakle, ovisi o dinamici kojom će se odluke u ingerenciji države donositi.


Uljanikovci obavljaju i neke druge poslove, a kako se neslužbeno saznaje, u tijeku su i pregovori s brodogradilištem Viktor Lenac o mogućoj suradnji koja bi bila dobrodošla za oba škvera.

Uljanikov brod ‘stočar’ nije prodan ni za 1 kunu, na potezu država

Sto se samih poslova tice za Lenac nema brige ali dok kojeg moraju napraviti kostat ce vise od 35 mil eura zadnja 3 mijesca kad je radjena projekcija gradnje nije uracunato 30 postotno poskupljenje čelika na svjetskim burzama tako da opreza nikada dosta

Kolega snupy, više posla više love i brža otplata kredita, ulažemo u budućnost, barem ja 👍🏻 😉 a bude se i čelik stabilizirao bez brige

Buducnost je mozda sjajna ali ova bliza i ne bas.

Uskoro bi mogao skver ostat na jednom brodu 🙁

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 20.05.2021. u 12:33

Uskoro bi mogao skver ostat na jednom brodu 🙁

loše je to,,,baš loše

 

Skroz loše kolege, prodat što prije ako imate 😉

Samo pogledajte logo iza viceadmirala 😉

Što mislite zašto se radi novi dok 11. sigurno ne za čamce i jahte 😉

Isto se zna gdje ne sjedište 6. Američke flote..

Uglavnom loše sve 🙂

Zapovjednik Šeste flote US Navy u RH

Neka opet dođe na malo složeniji zahvat, a doći će, pogledajte koja je to lova, a gdje su ostale gromade iz 6.flote 😉

Pa vi lošajte 🙂 svi znamo koji vam je cilj, ali od mene ni po 100 kn neće ići 😉 a hvala bogu od 2019 sam ih se nakrcao poprilično .)

Iz arhive:

Riječ je o jednom od najsloženijih plovila SAD-a. Brodogradilište Viktor Lenac uprihodit će 6,5 milijuna dolara za remont.

https://www.google.com/amp/s/m.vecernji.hr/amp/vijesti/oci-i-usi-americke-seste-flote-na-remontu-u-rijeci-328454

New Report

Close