VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nesto ste gadno pobrkali. Nikome od vjerovnika nije ponudena nikakva isplata u novcu.

alt666, 20.09.2022. u 11:19

Taj novac što imaju ide sve vjerovnicima..npr kf partners..

Pisete gluposti.

Oni su najveci imatelji potrazivanja. Ali prvo se mora izglasati psn. Onda cemo vidjeti koliko toga ce se otpisati oni i ostali vjerovnici i bla bla….

Pricekajmo 3 kvartal i kraj godine izvjestaj.

Cvrsto uvjeren da viro vrijedi 60-75 kn po isglasanom psn a kasnije i s obzirom na buducnost 90

I bisakovi i njegov fan marielena su mislili da ce propast pa nije. Polako.

 

Odluku će ovdje donijeti sudac. Presudu u psn ne donosi dužnik nego sudac.

Ja ne znam kakva će biti presuda.

Ja mislim da će psn biti izglasan. Sada sigurno neće država gurnuti jednu prehrambenu tvrtku u stečaj u ovim okolnostima. Što će to značiti za dioničare ne znam.

Sama potvrda PSNa ne znači da će ubuduće firma dobro poslovati. Hint IGH.

Evo,nakon duzeg vremena i moje misljenje o PSN -u tvrtke i izgledima za oporavak.

Ja smatram da su vece sanse da PSN ne prode nego obrnuto.

Cak i da prode ,to ne bi znacilo da firma ima realne sanse za dobro poslovanje.

Marielena, 20.09.2022. u 20:39

Odluku će ovdje donijeti sudac. Presudu u psn ne donosi dužnik nego sudac.

Ja ne znam kakva će biti presuda.

Ja mislim da će psn biti izglasan. Sada sigurno neće država gurnuti jednu prehrambenu tvrtku u stečaj u ovim okolnostima. Što će to značiti za dioničare ne znam.

Sama potvrda PSNa ne znači da će ubuduće firma dobro poslovati. Hint IGH.

 

Lijepo ste rekli, u ovim okolnostima gurnuti tvrtku u stečaj ne odgovara vlasti. Stoga male šanse da će se to desiti.

Drugo ukoliko PSN prođe koji je smjer kretanja dionice u narednih nekoliko dana/tjedana vjerojatniji?

Treće, budućnost i buduće poslovanje ne možemo predvidjeti, no možemo procijeniti što je ugrađeno u cijenu i što još tržište ne prepoznaju. Da su tržišta 100% efikasna nitko tu ne bi gubio i dobivao. Ako usporedimo druge dionice možemo procijeniti rizik i potencijalni rast.

Na svaki loš primjer (IGH) ima i onih u drugim smjerovima, a da ne govorimo o nekim dionicama koje su znatno rasle, a poslovanje nije toliko poboljšano (Hint INGR).

 

alt666, 20.09.2022. u 11:19

Taj novac što imaju ide sve vjerovnicima..npr kf partners..

Lijepo ste rekli da ste prodali, nema potrebe za brukanjem ovakvim izjavama. Zivjeli.

Ako niste znali:

“Tako, Secerana nece biti u problemu jer cijena jest smanjena za maloprodaju, ali ne za industriju kojoj odlazi 80 posto.”

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/jedina-preostala-hrvatska-tvornica-secera-dizemo-cijene-pa-znate-li-koliko-nas-kosta-plin-na-dan-15252525

 

ima tko jut pretplatu da podijeli s nama cijeli članak

 

ako je točno da 80 posto ide u veleprofdaju po slobodnim cijenama, onda nema zime

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 25.09.2022. u 13:58

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/jedina-preostala-hrvatska-tvornica-secera-dizemo-cijene-pa-znate-li-koliko-nas-kosta-plin-na-dan-15252525

 

ima tko jut pretplatu da podijeli s nama cijeli članak

 

ako je točno da 80 posto ide u veleprofdaju po slobodnim cijenama, onda nema zime


 

ne pise nista spektakularno

ocekuju oko 550.000 tona repe za obradu

racun za plin , po njihovoj procjeni ove godine 3,5 mil kn / dan ( lani  450,000 kn /dan)

skladiste trenutno ima 1100 tona secera

dnevna proizvodnja u sladorani zupanja 1000 – 1100 tona secera i ove godine ocekuju 100.000 tona secera sto je 20,000 manje nego prosle godine zbog suse i manje zasadjene repe

ne rade sa minusom kada prodaju po 7,99 kn/kg , ali kaze da maloprodaja cini 20 % ukupne prodaje

 

@Ard

po meni, ovo je jos nista što nas čeka. dosta stvari jos tu nije ukljuceno u cijenu.

 

Ne znam čemu priča o cijeni plina kada tvornica kao energent troši mazut!? Ministrica poljoprivrede bila u posjeti pa valjda još malo drame i pritiska na vladu da se povećaju potpore za šećernu repu, nije na odmet. Po meni, ovdje je situacija svakim danom sve jasnija. Kada napokon riješe situaciju sa sudovima, jedina briga će im biti da se dokažu u financijskom izvješću. Cijena šećera je na rekordnim razinama i uvjeren sam da im nikakva ograničenja cijene šećera niti povećani troškovi proizvodnje neće poremetiti solidan profit. Zadnje izvješće je dobar putokaz. Ovdje jednostavno sve mora ići prema gore !

Aardwark, 02.09.2022. u 13:47

 





joda, 02.09.2022. u 11:26



 

Ma kojih 40…. prvi pravi je na 50. Ali meni se cini da taj nece dugo izdrzati.

 



 

40 psihološki..

55 prvi.. 70-75 realna cijena kad se izglasa PSN

evo nas na prvoj razini

Marielena, 06.09.2022. u 14:54

Caccone, to ja nigdje nisam negirala što ste vi napisali. Naravno da će izglasavanje psn-a dignuti cijenu dionice.

Viro nije otok pa kada tržišta padaju, pada sve. Ja sam to rekla. Zato sada ne ulazim u dugoročne pozicije.

Firme kao Sudzucker ne posluju dobro samo zato jer je šećer skup, nego jer je velika potražnja za šećerom. Previsoke cijene mogu srušiti potražnju. Što mislite zašto Podravka i Atgr padaju?

Sve ok?

Jel viro pada? A trzista.?

Sentiment se promijenio u Viro i zasada su dani ispod 30 odbrojeni. Cak i ispod 40 nebi smjelo ici.

 

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Postoji li neki datum kada će se odlučivati o PSN ?

Dva su razloga zasto sam prodao dionice..1.zaradis 30% dok sve pada ..2.pad proizvodnje sa 135 000 tona na 100 000 tona kao i moguca recesija😉

New Report

Close